ZŠ Hradební

Banner

Hledej ...

Kontaktní adresa

Banner
Úvod Školní akce Okresní a krajská kola přírodovědných soutěží.
Okresní a krajská kola přírodovědných soutěží. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Jaroslava Schönová   
Čtvrtek, 27 Červen 2019 09:44

V dubnu, květnu a červnu proběhla okresní a krajská kola přírodovědných soutěží. I tento školní rok se na biologickou olympiádu a na soutěž v poznávání přírodnin připravovalo několik našich žáků.

V okresním kole biologické olympiády dosáhl výborného šestého místa Václav Horký ze 7.A. Toto umístění poslalo Václava do krajského kola této velmi náročné soutěže, kde se stal úspěšným řešitelem. V okresním kole sbíral zkušenosti Matěj Kneř z 6.A.

Pěkného úspěchu jsme dosáhli v přírodovědné soutěži v poznávání přírodnin. V kategorii C (osmé, deváté třídy a příslušné ročníky gymnázií) naši školu reprezentovala Květa Kyralová (8.A), Tereza Šabatová (8.B), Lucie Martincová (8.B) a Jitka Térová (9.B). Krásné třetí místo obsadila Jitka Térová, devátá byla Tereza Šabatová, dvanácté místo patřilo Květě Kyralové a devatenáctá byla Lucie Martincová. V kategorii D (šesté, sedmé třídy a příslušné ročníky gymnázií) obsadil výborné čtvrté místo Václav Horký, dvacátý šestý byl Matěj Kneř. Jitka Térová a Václav Horký postoupili do krajského kola této soutěže. Krajské kolo proběhlo v Kostelci nad Orlicí. Václav Horký zde obsadil velmi pěkné třinácté místo. Jitka Térová se bohužel soutěže nemohla zúčastnit. Všem soutěžícím děkuji za vzornou reprezentaci školy. Cením si jejich práce a ráda se s nimi připravím na další ročníky těchto soutěží.

 


Založeno na Joomla!. Designed by: free joomla themes  Valid XHTML and CSS. Webdesign: AlesKroupa.cz.